Ş. Abdurrahman BAYRAKTAR

Şükrü Abdurrahman BAYRAKTAR

Aslen Yeşilhisar –Kayseri’ li olan Şükrü Abdurrahman BAYRAKTAR, 5 Nisan 1982 Niğde doğumludur. 1995 yılında İstanbul- Üsküdar İcadiye İlkokulundan, 1998 yılında Kayseri Melikgazi (Merkez) İmam Hatip Lisesi’nden takdirname ile mezun olmuştur. Dönemin baskıcı tutumuyla İmam Hatip Liselerinin meslek liseleri kapsamında önünün kesileceğini ön gören ve öğretmen olan babası Yusuf Beyin de yönlendirmesi ile Kayseri Sümer Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesine sınıf birincisi olarak kayıt yaptırmıştır. Lise öğreniminin ardından Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü kazanmış ve lisans eğitimini 2006 yılında tamamlamış olan Şükrü Abdurrahman BAYRAKTAR, şuan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme üzerine Yüksek Lisans yapmaktadır. Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz düsturu ile hareket eden Şükrü Abdurrahman Bayraktar’ın Uluslararası Ticari İstihbarat üzerine doktora hedefi bulunmaktadır.

Çocukluk yıllarından itibaren ticarete ilgisi olan Şükrü Abdurrahman BAYRAKTAR, üniversite yıllarında hem çalışıp hem de okuyarak, teori ile pratiği birleştirebilmiştir. Henüz üniversite ikinci sınıfta iken 110 işçisi bulanan bir firmada dış ticaret müdürü olarak göreve başlamış ve 2012 yılında kendi şirketini kurana dek farklı firmalarda dış ticaret müdürlüğü yapmıştır. Bugün 20 ülkeye ihracat yapan bir firmanın sahibidir.

1996 yılından itibaren gençlik hareketlerinin ve siyasi faaliyetlerin içerisinde bulunmuştur. Siyasete olan ilgisi babası Yusuf Beyin ona okuttuğu kitaplar üzerinden şekillenirken Milli Gençlik Vakfı ile tanışması Şükrü Abdurrahman BAYRAKTAR için dönüm noktalarından biri olmuştur. Vakfın Orta öğrenim ve Yüksek öğrenim teşkilatlarının farklı kademelerinde görev almış ve liderlik özelliğinin temellerini bu yıllarda atmıştır. Resmi olarak siyasi hayatına Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Kayseri ili Kocasinan ilçesi ilçe teşkilatı yönetim kurulu üyeliği ile başlamış ve yürütme kurulu üyeliği ile ilçe başkan yardımcılığı görevini yaptıktan sonra 25. Dönem Kayseri Milletvekilliği için Adalet ve Kalkınma Partisinden Milletvekili aday adayı olmuştur.

Birçok dernek ve vakıflarda görev alan ve hizmet eden Şükrü Abdurrahman BAYRAKTAR, şuan Tüm Sanayici ve İş adamları Derneği (TÜMSİAD) Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği ve Uluslararası İlişkiler Komisyon Başkanlığı görevini yerine getirmektedir.

Ticaret ve siyasette aktif olan Şükrü Abdurrahman BAYRAKTAR şiir, edebiyat ve sanattan uzak kalmamıştır. Ünlü yönetmen Mesut UÇAKAN yönetmenliğinde çekimleri tamamlanan ve drama belgesel alanında yurt içinde ve yurt dışında gösterime giren GÖNÜL DOSTA GİDER ‘de başrol oynamıştır.

Vizyonu ticari, siyasi, ilmi ve kültürel alanda şehrine, ülkesine, davasına ve insanlığa en iyi şekilde hizmet etmek.

Ticari Misyonu; Dünya’daki her insanın evine ya da iş yerine girerken kullanacağı kapılardan en az birini üretmiş olmak.

Siyasi Misyonu;   Dünya siyasetini belirleyen Türkiye’de, Türkiye siyasetine yön verebilecek katkıyı sağlamak.

Akademik Misyonu; İmalata dayalı ihracat ve ihracata dayalı büyümede yeni bir Kayseri modeli geliştirmek ve Dünya’ya tanıtmak.

Sanat Misyonu; İnsanı insan yapan değerlerin sanatsal faaliyetler aracılığıyla dünyaya sunulması ve hiçbir şeyi sanat adına istismar etmeyen, sanat için saçmalamayan, kendisini ve ülkesini küçük görmeyen, ülkesi ve insanlık için sanat icra edebilen dünya çapında saygın, gerçek sanatçıların ülkemizden yetiştirilmesine katkıda bulunmak.

Şükrü Abdurrahman Bayraktar evli ve bir çocuk babasıdır. İleri derecede İngilizce bilmektedir.

Allah c.c. ömür verdiği müddetçe, durmadan çalışmalarına devam edecektir.